Bydgoska niedziela z muzyką na Wyspie Młyńskiej

6 sierpnia, w niedzielne popołudnie, Bydgoszcz stała się gospodarzem kolejnego muzycznego spotkania z serii „Rzeka Muzyki”. Na tym specjalnym wydarzeniu, które odbyło się na malowniczej Wyspie Młyńskiej, publiczność mogła doświadczyć nowatorskich reinterpretacji utworów legendarnego zespołu rockowego – The Police, a także solowych twórczości niezapomnianego Stinga.

Podczas koncertu zatytułowanego „Tribute To The Police” na scenie pojawili się Marta Król i Paweł Tomaszewski. Wspólnie ze swoim zespołem wykonali najbardziej rozpoznawalne kawałki z repertuaru The Police i solowe hity Stinga. Zespół The Police jest znany dzięki takim przebojom jak „Every Breath You Take”, „Roxanne” i „Message in a Bottle”. Sting to artysta, który wciąż jest aktywny i którego znamy z takich klasyków jak „Shape of My Heart” czy „Englishman in New York”.

Marta Król swoim wyjątkowym śpiewem potrafiła nadać nowe oblicze oryginalnym męskim aranżacjom. W jej interpretacji rockowe utwory nabierały bardziej lirycznego i jazzowego charakteru, co mogło być niezwykłym zaskoczeniem dla słuchaczy.

Koniec cyklu „Rzeka Muzyki” zaplanowany jest na 27 sierpnia. Do końca tego miesiąca mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli okazję uczestniczyć w jeszcze trzech darmowych koncertach. Każde z nich odbędzie się w niedzielne popołudnie o godzinie 19. Z powodu prac budowlanych przy czwartym kręgu Opery Nova, scena została przeniesiona na Wyspę Młyńską.