Tragiczny koniec 50-letniej pasażerki BMW: wypadek na drodze wojewódzkiej nr 246 pod Paterkiem

Potrzebne były narzędzia hydrauliczne, aby uwolnić zakleszczoną w samochodzie 50-letnią pasażerkę po tragicznym wypadku, do którego doszło 6 sierpnia, w niedzielę. W miejscowości Paterko, na terenie gminy Nakło nad Notecią, na drodze wojewódzkiej numer 246 pomiędzy Paterkiem a Wieszkami, doszło do dramatycznego zdarzenia. Kierujący BMW mężczyzna w wieku 45 lat stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył nim prosto w drzewo.

Informację o zdarzeniu strażacy odebrali w niedzielę przed godziną 19:00. Na łuku drogi numer 246 kierowca BMW, będący jednocześnie mieszkańcem gminy Nakło, nie był już w stanie utrzymać kontroli nad pojazdem i skierował go na drzewo. Mimo wstrząsającej sytuacji, kierowca był zdolny do opuszczenia pojazdu o własnych siłach. Razem z nim podróżowała 50-letnia kobieta.

Z raportu policji wynikało, że 45-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodzie, co doprowadziło do tragicznego zdarzenia. Sprawca był trzeźwy – potwierdził to młodszy aspirant Mariusz Lubiewski z Komendy Policji w Nakle nad Notecią..

Wszyscy poszkodowani w wyniku tego tragicznego zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali bydgoskich. Niestety, pomimo natychmiastowej interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które transportowało 50-letnią pasażerkę do szpitala, kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń – poinformowała policja nakielska.