Bydgoska prokuratura prowadzi sprawę dotyczącą gróźb wysyłanych pod adresem ojca tragicznie zmarłego mężczyzny

W Bydgoszczy trwa proces sądowy, który koncentruje się na domniemanym pobiciu syna pewnego mieszkańca miasta. W międzyczasie ten sam mężczyzna informuje o groźbach, które otrzymuje od osób, które według niego mają związek ze śmiercią jego syna. Bydgoska prokuratura prowadzi sprawę dotyczącą tych gróźb.

Kwestię tą bada obecnie Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ. Jakub, syn mężczyzny, utonął tragicznie w rzece Brda w centrum Bydgoszczy w październiku 2022 roku. Od tego czasu, jak twierdzi Ryszard Chrobotek, ojciec zmarłego, otrzymuje on groźby poprzez wiadomości tekstowe i nagrania poczty głosowej na swoim telefonie komórkowym. Prokuratorzy starają się aktualnie potwierdzić te twierdzenia, zgłaszając wniosek o powołanie eksperta.

Ryszard Chrobotek podkreśla, że stara się ochrony ze strony policji. Tymczasem toczy się proces w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, skupiający się na osobach oskarżonych o pobicie syna Chrobotka. W tej sprawie są oskarżeni nieletni, jedno z postępowań dotyczy 17-letniego Jordana M., który ma przebywać w ośrodku wychowawczym. Rozprawa odbyła się pod koniec września, ale została przesunięta na 17 października.