Podsumowanie 13. edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Niepowtarzalna atmosfera nauki i edukacji zawitała do Młynów Rothera, gdzie odbywała się trzynasta odsłona Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Pięć uczelnianych kampusów zrzeszyło się, aby zaoferować nie tylko logiczne wyzwania i gry sprawdzające refleks, ale także testy wiedzy. Wszystko to przyciągnęło wielu ciekawych świata odwiedzających w miniony weekend.

Dr Joanna Muzioł-Zielińska z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy podkreślała, jak wiele możliwości dla najmłodszych przyniósł festiwal. – Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach z zakresu fizyki, ale także dowiedzieć się więcej o pszczołach, dzięki naszemu pszczelarium na terenie WSG – wyjaśnia. Pszczelarium to jedno z wielu atrakcji, które można było zobaczyć na żywo podczas trwania imprezy.

Również dr Alina Kaszkur z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przyznawała satysfakcję z przebiegu wydarzenia. – Jest nam niezmiernie miło, że oprócz propozycji skierowanych do najmłodszych, znaczne zainteresowanie budzą również oferty programowe przeznaczone dla dorosłych – mówiła.

Agnieszka Milik z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy podkreślała unikalność jednej z atrakcji. – Z dumą możemy powiedzieć, że to na naszych warsztatach anatomicznych, odbiorcy mieli możliwość zajrzeć w głąb pracy anatomów i zobaczyć jak wygląda autentyczna sekcja zwłok – opowiadała.