Bydgoski rynek nieruchomości: Analiza cen za metr kwadratowy w 2023 roku

W Bydgoszczy, cena metra kwadratowego mieszkania przekroczyła 9 tysięcy złotych. W porównaniu do poprzedniego roku, ceny nieruchomości wzrosły o 7% – ten wzrost jest większy tylko w Poznaniu, Kielcach i Lublinie. Jest to istotna informacja dla osób zainteresowanych lokalnym rynkiem nieruchomości.

Z analizy dokonanej przez pierwszą w Polsce platformę analityczną do badania rynku mieszkaniowego, BIG DATA RynekPierwotny.pl, wynika, że czerwiec 2023 przyniósł dalsze podwyżki. Za metr kwadratowy nowego mieszkania w Bydgoszczy musiałeś zapłacić 9188 zł, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu do maja (9138 zł). Od początku roku ceny mieszkań w tym mieście wzrosły o prawie 4%.

Podwyższone ceny nieruchomości wpływają na nasze decyzje zakupowe – coraz częściej wybieramy nieco mniejsze mieszkania. Często rezygnujemy z jednego pokoju, jednak rzadko decydujemy się na zakup kawalerek. W czerwcu te ostatnie stanowiły zaledwie 5% wszystkich transakcji. Należy zauważyć, że średnia cena za metr kwadratowy małej nieruchomości jest wyższa niż w przypadku większych lokali. W ubiegłym miesiącu, za metr kwadratowy kawalerki w Bydgoszczy trzeba było zapłacić 9 990 zł, podczas gdy średnia cena za metr czteropokojowych i większych mieszkań wynosiła 8 886 zł.