Bydgoski system Park & Ride staje się coraz bardziej popularny

Z najnowszych danych Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy odnotowano, że system Park&Ride cieszył się znaczącym zainteresowaniem w kwietniu. Około 3 tysiące razy kierowcy zdecydowali się na korzystanie z tego rozwiązania, nie licząc biletów bezpłatnych. Miasto dysponuje pięcioma parkingami typu Park&Ride, które razem oferują około 1 tysiąc miejsc. Drogowcy wyrażają satysfakcję z tych wyników, mimo że liczba korzystających wciąż nie przekroczyła rekordu z grudnia 2023 roku.

Zastanawiasz się nad sensownością korzystania z systemu Park & Ride w Bydgoszczy? Według drogowców, takie są kluczowe zalety tej opcji:

można uniknąć korków w centrum oraz problemów z parkowaniem,
możliwość podjechania do celu miejską komunikacją za darmo,
system umożliwia oszczędności, zwłaszcza przy wyborze biletu okresowego.

Mimo że pewne parkingi w ramach bydgoskiego systemu Park & Ride wciąż są dość puste, statystyki pokazują rosnącą liczbę użytkowników przekonanych do tych argumentów. Liczba korzystających z systemu Park & Ride rośnie, choć wciąż nie udało się powtórzyć wyników z grudnia 2023 roku, kiedy skorzystało z niego około 4 tysiące osób.

W systemie Park & Ride w Bydgoszczy dostępne są następujące parkingi: Las Gdański (na skrzyżowaniu ulic Gdańska – Rekreacyjna), Rondo Kujawskie (na pasie dzielącym ul. Kujawską – wlot południowy), parking na Węźle Zachodnim (skrzyżowanie ulic Nad Torem – Grunwaldzka), parking Przylesie (w rejonie skrzyżowania ulic Akademicka – Korfantego) oraz wielopoziomowy parking przy ulicy Grudziądzkiej. Łącznie oferują one około 1 tysiąc miejsc parkingowych.