Druga edycja rodzinnej zabawy i akcji sprzątającej w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim stanie się miejscem drugiej edycji pikniku rodzinnego, w którym każdy będzie mógł nie tylko dobrze się bawić, ale i przyczynić się do utrzymania czystości okolicy. Wydarzenie to zaplanowane jest na najbliższą niedzielę, czyli 26 maja.

Inicjatywa pod nazwą „Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” skierowana jest do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, niezależnie od wieku. Uczestnicy będą mieli okazję spożytkować swój czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu urokliwego parku, znajdującego się w bliskim sąsiedztwie V Śluzy i Czarnej Drogi, korzystając z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy przewidzieli wiele rozrywek dla najmłodszych uczestników pikniku. Będą one obejmowały konkursy i animacje o tematyce ekologicznej. Dzieci będą miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności z zakresu segregacji odpadów, a za poprawne odpowiedzi otrzymają ekogadżety. Natomiast dla fanów aktywności fizycznej, na stoisku informacyjnym aplikacji Aktywne Miasta i Rowerowej Stolicy Polski, będzie czekała cała gama gier miejskich oraz zabaw z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia. Dodatkowo, Bydgusia zafunduje uczestnikom zestaw ćwiczeń w formie energetycznej zumby.