Bydgoskie psy służbowe zasługują na pochwałę: Znakomicie zdane sprawdziany umiejętności

W Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzono testy umiejętności dla psów pełniących służbę. Głównym celem tych ocen było zbadanie stopnia szkolenia i tresury, a także odnowienie certyfikatów upoważniających naszych czworonożnych stróżów prawa do kontynuowania ich służby w szeregach policji. Rezultaty egzaminów okazały się być imponujące – wszystkie psy poradziły sobie z nimi doskonale.

Dzień wcześniej, 25 października 2023 roku, trenerzy z Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zgodnie z coroczną tradycją, nadzorowali egzamin umiejętności psów policyjnych przeszkolonych do różnorodnych zadań. Jak już wspomniano, głównym punktem oceny było sprawdzenie oraz odnowienie certyfikatów umożliwiających psom kontynuację służby w policji.

Na treningu przeprowadzonym w Pieczyskach na terenie powiatu bydgoskiego uczestniczyły psy służbowe o różnych specjalnościach zarówno z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, jak i z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Wszystkie psy bez wyjątku otrzymały odnowione certyfikaty służbowe. Według oceny trenera, czworonożni funkcjonariusze z naszej komendy wykazali się doskonałym poziomem szkolenia i tresury.