Bydgoszcz gospodarzem Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie

Bydgoszcz przyciągnie najlepszych akademickich wioślarzy z całej Europy. Miasto to będzie areną zbliżających się Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie. W tym roku, ze względu na rosnącą popularność tej dyscypliny w sportach akademickich, organizatorzy spodziewają się trzykrotnie większej liczby zawodników niż w ubiegłym sezonie.

Na bydgoskich wodach zaprezentują się wybitni reprezentanci 20 europejskich państw, którzy reprezentują łącznie 82 uczelnie wyższe. Całkowita liczba uczestników, uwzględniając członków ekip szkoleniowych, przekroczy 600 osób. Najliczniejsza grupa przybędzie z Niemiec, reprezentując aż 13 uczelni. Polska zgłosiła 12 uczelni, a Francja o jedną mniej. Uczestniczyć będą również studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz innych miejscowych instytucji edukacyjnych.

Miasto Bydgoszcz stanie się centrum akademickiego wioślarstwa od 7 do 10 września. Dodatkową atrakcją dla kibiców jest fakt, że możliwość śledzenia zawodów jest całkowicie bezpłatna. Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się na Wyspie Młyńskiej o godzinie 17:00 dnia 7 września. Po prezentacji zawodników, publiczność będzie miała okazję posłuchać koncertu studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Samo rywalizowanie rozpocznie się następnego dnia na torze w Brdyujściu i potrwa do końca weekendu.