Pierwszy miesiąc sezonu III ligi piłki nożnej – podsumowanie występów Zawiszy Bydgoszcz

Minął już pierwszy miesiąc zmagań na boiskach III ligi piłki nożnej, a wśród drużyn walczących o awans wymienia się przede wszystkim Bydgoską drużynę Zawisza. Sprawdzamy, jak niebiesko-czarni poradzili sobie w pierwszych pojedynkach nowego sezonu.

Zawisza Bydgoszcz to drużyna, która już trzeci sezon z rzędu reprezentuje bydgoskich kibiców na czwartym poziomie rozgrywek piłkarskich. Szerokie grono sympatyków zespołu marzy o tym, by niebiesko-czarni mogli świętować awans do II ligi już w czerwcu 2024 roku. Nic dziwnego – zawiszanie są powszechnie uznawani za jednego z głównych pretendentów do promocji.

Zespół prowadzony przez Piotra Kołca rozpoczął sezon z impetem. W inauguracyjnym meczu pokonali na wyjeździe Wikęd Luzino aż 7:1, co stanowiło imponujący pokaz ich możliwości. Potem przyszedł czas na derbowy pojedynek z Elaną Toruń, który zakończył się bezstronnym remisem 0:0. Pomimo tego, że to zawiszanie prezentowali się nieco lepiej, nie udało im się przebić przez mur utworzony przez znakomicie grającego Wojciecha Pawłowskiego, który zachował swoją bramkę nienaruszoną.

Kolejny mecz to kolejne derby, tym razem z Unią Drobex Solec Kujawski. Po wyrównanej pierwszej połowie gry, drużyna z Bydgoszczy zaprezentowała swoją jakość i zdobyła dwie bramki, kończąc spotkanie wynikiem 2:0. Ostatni dotychczasowy mecz był natomiast przeciwko beniaminkowi Floty Świnoujście. Mimo że rywale nie dali za wygraną i stawiali opór przez większą część meczu, to jednak zawiszanie zdołali jeszcze dwa razy wpisać się na listę strzelców, wygrywając 2:0.