Bydgoszcz inwestuje w rozwój tramwajów

Trakcja S.A. wybuduje dla miasta dwie nowe przeprawy przez Brdę obok istniejącego mostu Kazimierza Wielkiego. Inwestycja obejmie również modernizację węzła tramwajowego przy ul. Perłowy. Użytkownicy komunikacji miejskiej będą również zadowoleni z przygotowań do budowy dwóch wiedeńskich przystanków przy ul. Gdańskiej.

Założenia dotyczące budowy nowego mostu mają lepiej połączyć Fordon i Bartodziejów z Kapuścińskami i miejskim terenem inwestycyjnym. Będzie to również okazja do unowocześnienia starzejącego się węzła tramwajowego. Wzdłuż trasy powstaną również nowe chodnik i ścieżki rowerowe.

Powstają już dwa wiedeńskie przystanki. Jeden znajdzie się na ulicy Gdańskiej, drugi natomiast przy ul. Chodkiewicza. Zostały zaprojektowane tak by wspomóc osoby z niepełnosprawnościami. Jednocześnie podnoszą bezpieczeństwo przy trasie tramwaju.

Przystanek wiedeński działa na tej zasadzie, że większość podłogi znajduje się na poziomie tramwaju, co ułatwia osobom starszym lub niepełnosprawnym wsiadanie do samochodu. Rozwiązanie to wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez zmuszanie kierowców do zatrzymywania się.