„Trenuj z wojskiem w ferie” – nietypowe zajęcia dla dzieci z Bydgoszczy

Dla bydgoskich dzieci, które już w najbliższym tygodniu rozpoczną ferie zimowe, zorganizowano specjalne zajęcia. Projekt „Trenuj z wojskiem w ferie” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Druga edycja projektu, który przygotowuje Ministerstwo Obrony Narodowej odbędzie się 4 i 11 lutego. Na mapie, na której organizowane są kursy, znalazły się również miasta naszego regionu: dwa takie wydarzenia odbędą się w Toruniu, Grudziądzu i Bydgoszczy.

W programie znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia – w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny – będą prowadzili instruktorzy Wojska Polskiego – przekazuje szer. Magdalena Korczak z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy.

W godzinach od 8.00 aż do 16.00, dzieciaki będą miały możliwość wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez 1. Pomorską Brygadę Logistyczną, na strzelnicy znajdującej się przy ul. Rynkowskiej 9.