Bydgoszcz przyspiesza dostawy nowych tramwajów z Pesy, cały kontrakt zrealizowany będzie wcześniej

Bydgoszcz podała do informacji publicznej, że tempo dostarczania nowoczesnych tramwajów przez Pesę znacząco wzrośnie. Mimo że początkowe plany zakładały otrzymanie następnej partii taboru dopiero pod koniec bieżącego roku, to nowe pojazdy dotrą do miejskiej zajezdni MZK już w maju. Dzięki temu skompletowanie całego zamówienia, które na chwilę obecną liczy 40 wagonów, nastąpi na koniec stycznia następnego roku.

Każdy z zamówionych tramwajów jest niskopodłogowy i wyposażony w klimatyzację, jak również w nowoczesne systemy informacyjne dla pasażerów, wi-fi oraz ładowarki do urządzeń mobilnych. W ramach kontraktu miasto zdecydowało się także na zakup dodatkowego specjalistycznego sprzętu do obsługi tramwajów, pakietu serwisowo-naprawczego oraz dodatkowych usług. W roku ubiegłym bydgoska firma PESA dostarczyła pierwsze 10 składów, które obecnie kursują po Bydgoszczy.

Zgodnie z umową kolejne 18 tramwajów miało trafić do Bydgoszczy jesienią. Niemniej jednak, termin ten zostanie spełniony znacznie wcześniej. PESA planuje dostarczyć dwa pierwsze tramwaje z tegorocznego zamówienia już w maju, a kolejne trzy mają pojawić się w czerwcu. Do końca roku firma ma zamiar dostarczyć do zajezdni aż 24 składy, zamiast pierwotnie planowanych 18. Przyspieszenie dostaw wiąże się z koniecznością zmiany harmonogramów finansowych dla tego zamówienia, które jest współfinansowane z funduszy unijnych.