Biskup Krzysztof Włodarczyk: Akceptacja powołania to zaangażowanie całego serca

W Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy, bp Krzysztof Włodarczyk podkreślił, że zaakceptowanie powołania nie jest jedynie kwestią zaangażowania rąk, pieniędzy, czasu czy zdolności, ale wymaga przede wszystkim pełnego zaangażowania serca. Swoje słowa wygłosił podczas uroczystości święceń diakonatu.

Podczas ceremonii, ordynariusz diecezji udzielił święceń klerykom z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Do grona nowych diakonów dołączyli: Radosław Korzeński z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, Kamil Łęt z parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy oraz kleryk Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń – Rafał Kocur CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

W trakcie homilii Biskup Włodarczyk przywołał słowa św. Jana Pawła II z adhortacji „Pastores dabo vobis”, gdzie Papież przypominał, że każde powołanie chrześcijańskie jest darem od Boga. Biskup podkreślił, że zgromadzili się jako wspólnota Kościoła, kierowani łaską wiary. Wspomniał również o ryzyku niezrozumienia daru powołania poza wspólnotą Kościoła, szczególnie w kontekście powołania do diakonatu i prezbiteratu.