Co robić zimą w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziemy wiele ciekawych miejsc, zarówno w plenerze, jak i wewnątrz różnych lokali. Wyzwaniem może być jednak zimowa pora, kiedy to dni są krótkie, na dworze jest zimno i zastanawiamy się czy w ogóle chce nam się wychodzić z domu. Co w takich momentach ma nam do zaoferowania Bydgoszcz? Czy możemy liczyć na jakieś ciekawe atrakcje? Zastanówmy się nad tymi na zewnątrz, jak i tymi wewnątrz, spośród których będziemy mogli wybrać coś idealnego dla siebie.

Zimowe atrakcje na powietrzu

Nawet jeśli zdecydowanie wolimy spędzać czas w ciepłych pomieszczeniach i zima nie jest naszą ulubioną porą roku, to warto od czasu do czasu wyjść z domu i zrobić coś ciekawego. Jedną z propozycji, która jest dostępna jedynie w zimowe dni, jest lodowisko. Znajdziemy tutaj bardzo różny przekrój ludzi, od tych najmłodszych, poprzez nieco starszych, aż do dorosłych i to w różnym wieku. Nawet jeśli nie umiesz jeździć na łyżwach – nic straconego, nigdy nie jest za późno na naukę. Jeżeli jednak sporty zimowe do Ciebie nie przemawiają, polecamy wybrać się chociażby na spacer na Wyspę Młyńską, gdzie zimą jest naprawdę pięknie. Taki spacer będzie najprzyjemniejszy po zapadnięciu zmroku, kiedy to mamy najlepszy widok na oświetlenie i na operę, która prezentuje się bardzo ładnie w blasku lamp.

Zimowe atrakcje wewnątrz

Po spędzeniu czasu na powietrzu, z pewnością zapragniemy nieco się ugrzać, możemy więc udać się do jednej z wielu restauracji czy kawiarni, które znajdziemy na rynku. Ciekawą opcją jest również herbaciarnia, którą znajdziemy w pobliżu Wyspy Młyńskiej. Panujący w niej klimat na pewno pozwoli nam spędzić przyjemnie czas w gronie przyjaciół lub rodziny. Jeżeli zaś chcemy się trochę pobawić warto odwiedzić jeden z pubów, w których znajdziemy muzykę na żywo. Widzimy więc, że nawet w krótkie zimowe dni i długie zimowe wieczory w Bydgoszczy jest co robić i przy odrobinie kreatywności na pewno uda nam się miło spędzić czas.