Nowe bilety w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Co się stanie ze starymi?

Od początku stycznia 2022 roku w bydgoskiej komunikacji miejskiej obowiązywać będą nowe stawki za przejazd środkami komunikacji, co jest zgodne z uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy. Ci, którzy będą w posiadaniu starych papierowych biletów z dotychczasową ceną będą mogli jeszcze z nich korzystać po 1 stycznia.

Od nowego roku cena jednorazowego biletu normalnego będzie wynosić 3,80 zł (ulgowy 1,90 zł). W przypadku normalnego godzinnego cena wyniesie 4,80 zł (2,40 zł ulgowy), natomiast za miesięczny lub 30-dniowy ważny w I strefie na liniach dziennych to koszt 108 zł. Nowością będą 20-minutowe bilety za 3 zł (1,5 zł ulgowy). Ceny biletów dobowych (12 zł), uczniowskich i malucha (10 zł) będą bez zmian.

W życie wchodzą nowe zasady kupowania biletów

Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zdradził, że osoby, które będą posiadały papierowy bilet jednorazowy ze starą ceną bez problemu będą mogły z niego korzystać po 1 stycznia. W tym celu niezbędne będzie dokupienie w kiosku biletu uzupełniającego (80 gr) lub ulgowego (40 gr).

Jak zapisano w uchwale Rady Miasta Bydgoszczy bilety okresowe, które zostaną zakupione przed datą wejścia nowego cennika w życie, a także bilety czasowe skasowane w pojeździe przed datą wejścia w życie nowych stawek będą upoważniały do przejazdów aż do momentu upływu terminu ich ważności.

Coraz większe zainteresowanie mobilnymi płatnościami

Obecnie w Bydgoszczy niemal co piąty kupowany bilet nabywany jest przez Internet lub aplikację mobilną. Co najważniejsze dla mieszkańców, wszystkie rodzaje biletów można zakupić bez większego problemu. Aby było to możliwe, wystarczy mieć kartę płatniczą podpiętą do aplikacji lub wybrać alternatywną formę zapłaty.

Z powodu coraz większego zainteresowania innowacyjnymi z technologicznego punktu widzenia formami zapłaty za bilety komunikacji miejskiej, papierowe bilety czy Bydgoska Karta Miejska powoli trafi na znaczeniu. Każdego dnia za bilety jednorazowe przy użyciu aplikacji płaci już około tysiąca osób.