Zimowe pejzaże w Bydgoszczy

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że zima to idealny czas na siedzenie w domu pod kocem. Oczywiście, nie ma w tym nic złego i od czasu do czasu przyjemnie jest właśnie tak spędzić czas. Jednak mamy do dyspozycji również inne możliwości, które wiążą się jednak z wyjściem na zewnątrz. Opłaca się od czasu do czasu pospacerować na świeżym powietrzu, szczególnie że to właśnie zimą da się uchwycić wiele pięknych pejzaży. Latem wyglądają one zupełnie inaczej – nie lepiej, nie gorzej, po prostu inaczej. Właśnie dlatego warto wyjść z domu kiedy na zewnątrz spadło przynajmniej kilka centymetrów śniegu i cieszyć się zachwycającymi widokami. Może się okazać, że poznamy nową Bydgoszcz – miasto o pejzażach, które do tej pory były nam nieznane.

Centrum miasta w zimowym klimacie

Zazwyczaj podziwiamy stare kamienice i architekturę starówki oraz pobliskich uliczek wiosną i latem. Warto jednak wybrać się na spacer po starym mieście również zimą, gdyż ta pora roku ma w sobie coś nadzwyczajnego. Pod nawet niewielką warstwą śniegu wszystko wydaje się bardziej tajemnicze i wyjątkowe. Na taki spacer warto zdecydować się wieczorem, już po zapadnięciu zmroku. Podczas zimowych miesięcy nie będziemy musieli na to długo czekać, gdyż już chwilę po godzinie 16.00 na dworze robi się ciemno. Jeżeli zdecydowaliśmy się na taki spacer, oprócz starówki docenimy na pewno ciekawy wygląd Wyspy Młyńskiej, która pod śnieżnym dywanem prezentuje się zachwycająco. Pięknie wygląda w tym klimacie również opera, którą możemy podziwiać na przeciwległym brzegu rzeki Brdy.

Jak przygotować się na zimowy spacer

Jeżeli nie chcemy wrócić z takiego spaceru zmarznięci, warto odpowiednio ciepło się ubrać. Jest to ważne szczególnie jeśli na co dzień wszędzie dojeżdżamy samochodem lub komunikacją i nasz organizm nie jest przyzwyczajony do dłuższych spacerów. Niezłym pomysłem będzie też zabranie ze sobą termosu z ciepłą herbatą. Możemy też skorzystać z oferty wielu restauracji i kawiarni rozmieszczonych na całej starówce, również w pobliżu Wyspy Młyńskiej. W ten sposób nie tylko się rozgrzejemy, ale spędzimy miło czas przy dobrej kawie, herbacie, czy całej kolacji. Warte polecenia są ogrzewane ogródki piwne, które o tej porze roku mają swój swoisty urok. Spędzanie w nich czasu jest bardzo przyjemne zarówno dla rodziny z dziećmi, jak i dla grupy przyjaciół. Z jednej strony, spędzamy czas na zewnątrz, z drugiej jednak nie odczuwamy chłodu i cieszymy się pięknym śnieżnym otoczeniem.