Druga edycja pikniku rodzinnego w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim – zapraszamy 26 maja!

Przyjemne spędzenie czasu w otoczeniu zieleni i aktywności na świeżym powietrzu – to wszystko czeka uczestników drugiej edycji pikniku rodzinnego, który odbędzie się w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Nadchodzące wydarzenie, zaplanowane na 26 maja, obfitować będzie w rytmiczne ruchy nawiązujące do rowerowych wyzwań oraz ekologicznych przygód.

Zorganizowany pod tajemniczym hasłem „Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” piknik jest skierowany do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy – zarówno najmłodszych, jak i tych starszych. Wydarzenie odbywać się będzie w malowniczej scenerii parku, blisko V Śluzy, na poziomie Czarnej Drogi. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla każdego.

Na dzieci czekają konkursy oraz animacje o charakterze ekologicznym. Każdy będzie miał okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i zdobyć ekogadżety za prawidłowe odpowiedzi. Z kolei Bydgusia zadbają o kondycję uczestników poprzez energiczne zajęcia z zumby.

Na stoisku „Aktywnych Miast” będzie można zdobyć więcej informacji na temat Rowerowej Stolicy Polski, której start planowany jest na 1 czerwca bieżącego roku. Aktywni obywatele Bydgoszczy będą mogli spróbować swoich sił w grach miejskich, zdobyć specjalne odznaki w aplikacji oraz wziąć udział w konkursie na Facebooku. Przewidziano także wyzwania dla miłośników spacerów, biegania i nordic walking.

Animatorzy będą troszczyć się o najmłodszych uczestników pikniku, szykując dla nich wiele atrakcji. W programie znajdą się m.in. quizy, koło fortuny z rowerowymi zagadkami i grami, konkursy sportowo-sprawnościowe oraz tor przeszkód dla dzieci i wielkie bańki mydlane.

Podczas pikniku, na stoisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, uczestnicy będą mieli możliwość skonsultowania i zgłaszania projektów oraz zapisania się na rodzinną grę terenową. Z pewnością malownicza i zielona okolica zachęci do udziału w zabawie.