Tragiczny wypadek na Bartodziejach – rowerzysta zmarł po kolizji z samochodami

Jedno z bydgoskich osiedli, Bartodzieje, stało się miejscem tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 16 maja. Dwa pojazdy osobowe brały udział w tym zdarzeniu, jednak największe obrażenia poniosła trzecia osoba – rowerzysta. Niestety, jego życia nie udało się uratować – mężczyzna zmarł cztery dni później, 20 maja.

Dokładnie 16 maja, o godzinie 16:20 przy ulicy Skłodowskiej-Curie numer 46 w Bydgoszczy miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych. W jej wyniku poszkodowany został również rowerzysta, który został natychmiast przetransportowany do szpitala. Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby ratunkowe, a ruch na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej-Curie i Gajowej musiał zostać tymczasowo wstrzymany.

Początkiem ostatniego tygodnia, w poniedziałek 20 maja, media obiegła smutna wiadomość o śmierci rowerzysty, który doznał poważnych obrażeń w kolizji cztery dni wcześniej. Informacje te potwierdziła komisarz Lidia Kowalska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Jak wyjaśniła, rowerzysta stracił życie w niedzielę 19 maja, około godziny 17:00.

Prokuratura ma teraz za zadanie wyjaśnienie wszystkich okoliczności przerażającej tragedii. Śledztwo w tej sprawie jest już prowadzone.