Warsztaty dla bydgoskich strażników miejskich: praktyczne umiejętności obchodzenia się ze zwierzętami

W Bydgoszczy odbyły się warsztaty, które miały na celu naukę prawidłowego postępowania ze zwierzętami w kontekście interwencji. Niemal trzydziestu strażników miejskich z tej miejscowości wzięło udział w szkoleniu. W pierwszym kwartale tego roku, strażnicy złapali na terenie miasta aż 91 zwierząt.

Specjalistyczne szkolenie, skierowane do bydgoskich funkcjonariuszy Straży Miejskiej, miało na celu rozwijanie ich umiejętności w zakresie stosowania przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Warsztaty, w których uczestniczyło blisko trzydziestu strażników, nie ograniczały się tylko do teorii. Zawierały także praktyczne rady dotyczące bezpiecznego postępowania ze zwierzętami podczas różnych interwencji.

Egzamin dla strażników: szkolenie z ochrony zwierząt

– Szkolenie, prowadzone przez radczynię prawną Magdalenę Akolińską, biegłą sądową Darię Pilewską oraz zastępcę dyrektora schroniska Marcina Kołodyńskiego, dało uczestnikom możliwość poszerzenia swojej wiedzy. Mieli także okazję wymieniać się doświadczeniami wyniesionymi z codziennej służby – informuje Straż Miejska w Bydgoszczy.

Ważne jest podkreślenie, że bydgoscy strażnicy miejscy na co dzień zajmują się łapaniem psów. Stąd też, udział w szkoleniu może okazać się niezwykle przydatny w ich codziennej służbie. W roku 2023 strażnicy złapali i dostarczyli do schroniska łącznie 405 zwierząt. Tymczasem już w pierwszym kwartale obecnego roku udało im się złapać 91 psów, kotów i innych zwierząt.