Drzewa w gminie Sicienko padają ofiarami kradzieży

Gmina Sicienko doświadczyła zuchwałej kradzieży drzew. Wśród skradzionych okazów znalazły się brzozy, dęby, sosny, klony, buki, jesiony i czeremchy. Skala zdarzenia jest imponująca – ponad 100 drzew o różnych rozmiarach zostało nielegalnie wyciętych. Sprawcami tej dewastacji okazali się być dwaj mężczyźni w wieku 30 i 31 lat. Ich działania spowodowały straty wynoszące prawie 9 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty związane z kradzieżą. Dodatkowo sąd wydał nakaz doprowadzenia starszego z nich do placówki penitencjarnej w celu odbycia trzyletniej kary pozbawienia wolności.

Kradzież dotknęła przeszło sto drzew, które sprawcy najpierw ścięli, a następnie przetworzyli na mniejsze części i wywieźli z terenu lasu. Miejscem tych nielegalnych działań była gmina Sicienko. Przestępstwo miało miejsce przez kilka miesięcy – od początku lutego aż do połowy kwietnia bieżącego roku. Straty zgłoszone przez właściciela lasu policji w Koronowie wyniosły blisko 9 tysięcy złotych. Drzewa, które padły ofiarami kradzieży to brzozy, dęby, sosny, klony, buki, jesiony i czeremchy o zróżnicowanych rozmiarach.

Śledztwo prowadzone przez kryminalnych z Koronowa doprowadziło do ustalenia, że sprawcą jest 31-letni mieszkaniec tej samej gminy. Jest on osobą dobrze znaną miejscowej policji z poprzednich przestępstw. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w poranek 23.10.2023 i przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał formalne zarzuty kradzieży.