Działania bydgoskiej policji przeciwko przestępczości narkotykowej: zabezpieczone 3 kg narkotyków i aresztowani dwaj mieszkańcy miasta

Pracownicy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy nie ustają w swych działaniach, które mają na celu wyeliminowanie handlu środkami odurzającymi. Nieustannie analizują zgromadzone informacje, dążąc do uniemożliwienia działalności osobom związanym z przestępczością narkotykową. Tym razem pod ich lupę wpadła dwójka mężczyzn, podejrzewanych o kontakty z tym nielegalnym rynkiem. W ostatni czwartek (25.01.2024) przeprowadzili dwie operacje, które zaowocowały zabezpieczeniem ponad 3 kilogramów różnych substancji psychoaktywnych.

Pierwszy etap działań rozpoczął się od wizyty u 21-letniego mieszkańca Bydgoskiego Błonia, który był znany jako pseudokibic jednego z lokalnych klubów sportowych. Z danych zgromadzonych przez policję wynikało, że młody człowiek mógł być zaangażowany w obrót narkotykami. Podczas przeszukania jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram różnych substancji. Wstępne analizy wykazały, że wśród znalezionych narkotyków były marihuana, kokaina, haszysz, grzyby halucynogenne oraz metamfetamina, popularnie zwana kryształem. Wobec znalezionych dowodów 21-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie.