Entuzjaści triathlonu zjechali w liczbie 4000 na Enea Bydgoszcz Triathlon

Aż ponad cztery tysiące pasjonatów sportu zgromadziło się na dziewiątej odsłonie Enea Bydgoszcz Triathlon, który odbył się w tym roku. Organizatorzy wydarzenia, które jest jednym z największych tego typu w kraju, już teraz zapowiedzieli datę kolejnej edycji, budząc entuzjazm wśród zwolenników tej dyscypliny.

Różnorodność dystansów, na których odbywała się rywalizacja – od super sprintu do połowy pełnego dystansu triathlonu (1/2), w tym również dystanse 1/8 i 1/4, przyciągnęła wielu uczestników. W tym roku na szczególną uwagę zasługuje fakt, że większość zawodników stanowili debiutanci – to oni stanowili ponad połowę wszystkich uczestników tych zawodów.

Organizatorzy byli dumni z faktu, że podczas weekendowych zmagań mogli gościć tak liczną grupę nowicjuszy w triathlonie. Jednakże, Enea Bydgoszcz Triathlon nie był jedynym wydarzeniem, które przyciągnęło sportowców do Bydgoszczy. Równolegle z nim odbywały się również inne prestiżowe zawody – Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie oraz międzynarodowe mistrzostwa prawników i lekarzy.

Tego samego weekendu Bydgoszcz była także gospodarzem Pucharu Świata w Quadrathlonie. Ten międzynarodowy turniej był dodatkowo organizowany jako impreza towarzysząca Enea Bydgoszcz Triathlon, co tylko podkreślało znaczenie i skalę tego wydarzenia dla globalnej społeczności triathlonowej.