Informacje o nowych uprawnieniach do tańszych biletów miejskich dla dzieci i młodzieży w Bydgoszczy

Bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) ogłosił niedawno o wprowadzeniu nowych regulacji dotyczących komunikacji miejskiej, które miały wejść w życie w lutym bieżącego roku. Te zmiany przewidują niższe ceny biletów okresowych dla uczniów z bydgoskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także dla najmłodszych dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Wcześniej, ta preferencyjna stawka była dostępna tylko dla dzieci zamieszkałych w Bydgoszczy oraz w gminach będących częścią Metropolii Bydgoszcz.

Zaowocowało to jednak rozszerzeniem tych uprawnień. Jak bowiem podał ZDMiKP, począwszy od pierwszego dnia lutego, do grona osób mogących skorzystać z obniżonych cen biletów, dołączą również dzieci i młodzież zamieszkujące gminę Nakło nad Notecią.

Procedura wydawania Metropolitalnych Kart Uczniowskich oraz Malucha będzie przebiegać poprzez Gminę. Aby uzyskać te karty, rodzice lub opiekunowie powinni zgłosić się do Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią, który mieści się przy ulicy Krzywoustego 7a. Tam też można znaleźć niezbędne wnioski na wyrobienie kart.