32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy: Policja zapewnia, że przebiegł bezpiecznie

W niedzielę 28 stycznia odbył się tegoroczny, czyli już 32., finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy poinformowała, że całe wydarzenie przebiegło bez żadnych zakłóceń.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez bydgoskich stróżów prawa, zasady bezpieczeństwa były ścisłe i rzetelnie egzekwowane, dzięki czemu nie doszło do żadnych incydentów. Policjanci pilnowali porządku, zwracali uwagę na bezpieczeństwo zarówno wolontariuszy zbierających pieniądze, jak i wszystkich osób, które postanowiły wesprzeć tę ogólnopolską akcję charytatywną.

Siły policyjne były obecne w całym mieście. Patrole piesze oraz zmotoryzowane czuwały nad spokojem również na Starym Rynku i podczas innych imprez towarzyszących finałowi WOŚP.

Policjanci w mundurach i po cywilnemu pełnili służbę głównie tam, gdzie odbywały się zbiórki pieniędzy. Nie zapomnieli również o miejscach, gdzie zgromadziło się najwięcej uczestników wydarzenia – wolontariuszach i darczyńcach. Szczególną uwagę poświęcono sprawdzaniu, czy zbiórki pieniędzy są przeprowadzane w legalny sposób przez uprawnione osoby.