Joanna Czerska-Thomas i Trzecia Droga ogłaszają swoją kandydaturę na nadchodzące wybory samorządowe w Bydgoszczy

Podczas niedzielnej konferencji prasowej, Joanna Czerska-Thomas, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy i aktywistka społeczna, oficjalnie ogłosiła swoje zamiary startu w zbliżających się wyborach samorządowych. Motywem przewodnim jej kampanii jest hasło „Idzie nowe”. W trakcie konferencji zaprezentowano również kandydatów zaplecza politycznego Trzeciej Drogi, zarówno do Rady Miasta jak i sejmiku województwa.

Czerska-Thomas postuluje szereg zmian na terenie miasta, w tym reformę transportu publicznego, jak również otwarcie Urzędu Miasta dla potrzeb mieszkańców. Dążąc do zwiększenia zaangażowania społeczeństwa w sprawy miasta, aspiruje do przywrócenia dyżurów prezydenta.

„Pragnę stworzyć Bydgoszcz, która działa jak magnes, przyciągając nie tylko obecnych mieszkańców i przedsiębiorców, ale także tych, którzy myślą o opuszczeniu miasta. Młodzi ludzie, w szczególności ci w wieku od 18 do 25 lat, często deklarują chęć wyjazdu z Bydgoszczy. Moim celem jest stworzenie miasta, które skłoni ich do pozostania” – mówi Joanna Czerska-Thomas, reprezentująca KKW Trzecią Drogę jako kandydatka na prezydenta Bydgoszczy.