Rocznicowe święto Straży Granicznej przyciągnęło w tym roku do bydgoskiego Kinoteatru wielu znamienitych gości. Podniosła atmosfera wydarzenia była nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także sposobnością do refleksji nad dorobkiem i rolą tej formacji w minionych 35 latach. Uroczystość została starannie przygotowana przez Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstańców Warszawy, co podkreśliło wagę jubileuszu w regionie.
Koncert, który poruszył wyobraźnię słuchaczy
Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów był występ Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej pod przewodnictwem ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego. Muzycy zadbali o szeroki wachlarz utworów, prezentując zarówno klasyczne motywy, jak i kompozycje o współczesnym charakterze. Dzięki entuzjastycznemu przyjęciu publiczności koncert stał się nie tylko artystyczną ucztą, ale również znakiem jedności środowiska mundurowego i lokalnej społeczności.
Silne wsparcie ze strony przedstawicieli służb
Obchody jubileuszowe zgromadziły wielu wysokich rangą funkcjonariuszy z regionu. Wśród obecnych znaleźli się m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Jakub Gorczyński, oraz jego zastępcy: insp. Marcin Woźniak, insp. Małgorzata Jorka i insp. Jacek Witas. Uroczystość swoją obecnością uświetnili także komendanci Policji z różnych części województwa, podkreślając tym samym znaczenie wspólnej troski o bezpieczeństwo publiczne.
Podsumowanie roli Straży Granicznej i życzenia na kolejne lata
Jubileusz Straży Granicznej był okazją do wyrażenia uznania dla codziennej służby i zaangażowania formacji w ochronę granic kraju. Obecni na sali podkreślali kluczowe znaczenie odpowiedzialności i profesjonalizmu funkcjonariuszy, składając im gratulacje z okazji rocznicy. Liczne ciepłe słowa i życzenia dalszych sukcesów potwierdziły, jak istotną rolę odgrywa Straż Graniczna w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom regionu oraz całej Polsce.
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100068749869887
