Kacper Kroczek – wybitny chirurg dziecięcy

Wśród najwybitniejszych lekarzy specjalistów w kraju, rozpoznawalnym za swoje osiągnięcia jest Kacper Kroczek. Jako chirurg dziecięcy zasłynął poprzez zdobycie najwyższego wyniku w Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym, co uczyniło go najlepszym w Polsce.

Z pewnością jego niekwestionowane umiejętności i zdobyta wiedza będą nieocenione w realizacji aspiracji zawodowych oraz spełnieniu marzeń. Takie przekonanie wyraziła Katarzyna Sójka, minister zdrowia, która w swoim listem gratulacyjnym do doktora Kroczka podkreśliła, że te atuty przyniosą mu także satysfakcję z wykonywanej pracy.

Lekarz Kacper Kroczek jest związany z Oddziałem Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, działającym przy Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. W ubiegłym roku skompletował swoją specjalizację z chirurgii dziecięcej, a następnie przystąpił do egzaminu. Jak się okazało, jego wynik był najwyższy w całej Polsce. Oficjalne gratulacje z Ministerstwa Zdrowia otrzymał na koniec października.