Zakaz wjazdu i parkowania na bydgoskich cmentarzach 1 listopada

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że 1 listopada, z racji obchodów Dnia Wszystkich Świętych, zostaną wprowadzone specjalne obostrzenia dotyczące ruchu drogowego w okolicach cmentarzy. Zostaną tam bowiem ustanowione zakazy wjazdu oraz parkowania. Dodatkowo, na wielu drogach funkcjonować będzie system ruchu jednokierunkowego.

W tym samym dniu użytkownicy komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z niej bez obciążenia kosztami. To bowiem właśnie 1 listopada jest dniem, kiedy wszystkie środki transportu miejskiego stają się dostępne dla pasażerów za darmo.

Dodatkowym udogodnieniem w tym dniu mają być także parkingi Park & Ride. Będą one otwarte dla wszystkich chętnych, a ich szlabany zostaną podniesione, co oznacza, że korzystanie z nich również nie będzie generować żadnych opłat.

Ważne jest natomiast pamiętać, że pierwsze modyfikacje związane z ruchem drogowym przy bydgoskich cmentarzach będą wprowadzane już od najbliższej soboty, to jest 28 października.