Kobieta z bydgoskiego Błonia padła ofiarą oszustwa internetowego i straciła 120 tysięcy złotych

Mieszkanka Błonia, dzielnicy Bydgoszczy, w wieku 66 lat została wprowadzona w błąd przez oszustów internetowych. Miała przekonanie, że dokonuje rentownej inwestycji na giełdzie poprzez angażowanie swoich finansów za pośrednictwem brokerskiej strony internetowej, która obiecywała podwojenie zgromadzonych środków. Od końca maja bieżącego roku, kobieta przelała na luksemburskie konto sumę 120 tysięcy złotych.

66-latka zdała sobie sprawę z faktu, że padła ofiarą oszustwa, po czym podjęła decyzję o zgłoszeniu sprawy odpowiednim służbom. Poinformowała policję o swojej sytuacji. Komisarz Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podkreśla, że metody stosowane przez oszustów często polegają na pozyskiwaniu danych osobowych lub informacji umożliwiających logowanie do różnych serwisów. Oszuści często wykorzystują techniki manipulacyjne lub specjalistyczne oprogramowanie oraz kuszą potencjalnych ofiar obietnicą szybkich i wysokich zysków z inwestycji.

Pracownicy policji ostrzegają, że ich codzienna praca często wiąże się z interwencjami w sprawach oszustw internetowych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bez podejrzeń oddaje swoje oszczędności, a potem okazuje się, że padły ofiarą przestępstwa.