Akademickie Mistrzostwa Świata: Triumf polskich wioślarzy, w tym studentów z naszego regionu

Studenci z Polski zaprezentowali wysoką formę podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Wioślarstwie, które odbyły się w Rotterdamie w Holandii. Zakończone w sobotę zawody przyniosły naszym reprezentantom siedem medali, a duży udział w tych osiągnięciach miał zespół studentów z uniwersytetów naszego regionu.

Podczas finałowych rozgrywek, które miały miejsce w sobotę, zawodnicy z naszego regionu wykazali się znakomitym przygotowaniem. Jednym z triumfów było zwycięstwo czwórki bez sterniczki, do której należała Kinga Stałęga, studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Znakomite umiejętności pokazał również Konrad Domański ze Szkoły Wyższej Gospodarki (WSG) w Bydgoszczy. Razem z Jakubem Woźniakiem wywalczył pierwsze miejsce w konkurencji dwójek podwójnych.

Pochlubić się zdobyciem srebrnego medalu może Cezary Litka, również ze Szkoły Wyższej Gospodarki w Bydgoszczy, którego skład w konkurencji miksów uzyskał drugie miejsce, przegrywając jedynie z drużyną z Włoch. Kolejny srebrny medal przypadł w udziale innemu studentowi WSG – Piotrowi Płomińskiemu, który zaprezentował się w rywalizacji jedynkarzy.

Na trzecim miejscu podium, kończąc swój występ w finale, znalazła się męska czwórka bez sternika. W jej składzie znajdowali się: Bartłomiej Sopoński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (UKW) w Bydgoszczy, Oskar Streich z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu oraz Bartosz Bartkowski ze Szkoły Wyższej Gospodarki (WSG) w Bydgoszczy.

Niewiele brakowało również do zdobycia medali dwóm dwójkom bez sternika: Szymonowi Tomiakowi i Tomaszowi Lewickiemu z UKW oraz Julii Hakobyan z UMK. Ostatecznie obie osady uplasowały się na czwartych miejscach.