Kolizja na bydgoskim rondzie Fordońskim

Zdarzenie na drogach Bydgoszczy miało miejsce około godziny 11, kiedy doszło do kolizji na rondzie Fordońskim. W wyniku tego zdarzenia toyota yaris zderzyła się z karetką pogotowia, która podróżowała ze włączonym sygnałem alarmowym. W rezultacie tej kolizji, trzy osoby przewieziono do szpitala – dwóch pracowników służb medycznych oraz pacjent, który znajdował się na pokładzie karetki.

Według zgromadzonych przez lokalną policję informacji, toyota yaris poruszała się wzdłuż ulicy Fordońskiej, zmierzając od dzielnicy Fordon w stronę śródmieścia. Tymczasem karetka pogotowia, która jechała na sygnale, schodziła z mostu Pomorskiego i zmierzała w kierunku ronda Toruńskiego. Kiedy wjechała na rondo Fordońskie pomimo czerwonego światła, doszło do zderzenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że karetka przewróciła się na bok.

Komisarz Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podała informację, że w wyniku kolizji do szpitala trafiły trzy osoby z karetki – dwóch ratowników medycznych oraz pacjent.

Obecnie na miejscu pracują służby ratownicze, w tym policja i straż pożarna. Jednym z ich zadań jest ściągnięcie specjalistycznego sprzętu, który ma za zadanie postawić karetkę na kołach. W rezultacie tych działań, pas alei Wyszyńskiego skierowany w stronę Gdańska nadal jest zablokowany.