Nowy rozdział w karierze młodego żużlowca z Bydgoszczy: Bartosz Nowak na wypożyczeniu w Łodzi

Abramczyk Polonia Bydgoszcz, znana z intensywnego szkolenia młodych talentów, pozwoliła jednemu ze swoich zawodników na rozwój w innej drużynie. Wiktor Przyjemski, najbardziej obiecujący wychowanek klubu ostatnich lat, został transferowany do Motoru Lublin w 2024 roku.

W trakcie sezonu żużlowego, wielu bydgoskich juniorów rywalizuje o swoje miejsce w głównej drużynie. Olivier Buszkiewicz i Franciszek Karczewski są stałymi graczami ligi od początku bieżącego sezonu. Franciszek Majewski i Bartosz Nowak pełnili role rezerwowych, ale ich szanse na regularne starty były ograniczone. Oczekują na swoją szansę również inni zawodnicy trenowani przez Jacka Woźniaka.

W ostatni piątek Abramczyk Polonia oficjalnie poinformowała o tym, że Bartosz Nowak zostanie wypożyczony do innej drużyny. W barwach Klubu Żużlowego Orzeł Łódź, Bartosz będzie miał okazję wystąpić w ramach rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi. Młody zawodnik nadal będzie jednak reprezentował Abramczyk Polonię Bydgoszcz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Wypożyczenie trwać będzie do końca sezonu 2024.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz rozpoczęła sezon Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów od dwóch zwycięstw – najpierw na własnym torze, a następnie w Grudziądzu. W Metalkas 2. Ekstralidze bydgoszczanie na ten moment zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 6 punktów. Następny mecz ligowy odbędzie się na wyjeździe, gdzie zmierzą się z PSŻ Poznań.