Kompleksowa transformacja Placu Kościeleckich w pełnym swingu

Zapoczątkowana renowacja Placu Kościeleckich wkroczyła w nową fazę. Od poniedziałku, 17 lipca, prace budowlane będą skupiały się na północnej stronie placu, obejmując między innymi remont jezdni. Ten nowy etap prac przyniesie ze sobą szereg modyfikacji w zakresie organizacji ruchu oraz działalności miejskiego transportu publicznego.

Realizator projektu dotychczas zakończył wiele zadań demontażowych oraz podjął działania mające na celu ochronę starych drzew znajdujących się na terenie placu. Dodatkowo, rozpoczęto już utworzenie nowych alejek spacerowych. Teraz główne wysiłki skierowane będą na rewitalizację północnej części placu.

Prace obejmą między innymi rozbudowę systemu kanalizacji burzowej i instalację podziemnych zbiorników na deszczówkę. Taki krok pomoże rozwiązać istniejący problem z powodzeniem ulic w tej części Starego Miasta po obfitych opadach deszczu. Ponadto, zgromadzona woda deszczowa będzie wykorzystywana do nawadniania okolicznej roślinności w okresach suszy, co jest dodatkowym atutem tego rozwiązania.