Modernizacja przystanku Bydgoszcz Zachód: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisują umowę na zarówno projekty jak i prace budowlane

Podróżowanie koleją w kierunku Nakła nad Notecią, Piły czy do centralnej części miasta, zyska nowy wymiar dzięki modernizacji przystanku Bydgoszcz Zachód. Przystosowane perony zwiększą komfort podróżujących. Jest to rezultat umowy podpisanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która obejmuje zarówno projektowanie jak i realizację przebudowy peronów.

Zadanie to jest finansowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Celem tego działania jest poprawa jakości usług świadczonych przez przewoźników kolejowych oraz podniesienie atrakcyjności kolei jako środka transportu.

Umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie prac budowlanych na przystanku Bydgoszcz Zachód, który znajduje się na linii kolejowej nr 18 Kutno – Piła Główna, podpisano z firmą Gór-Tor sp. z o.o.. Wartość tego zadania wynosi 4,5 miliona złotych netto.