Kontrole techniczne autobusów miejskich w Bydgoszczy pod okiem Inspekcji Transportu Drogowego

W Bydgoszczy, dzień po skrupulatnej kontroli miejskiej komunikacji przeprowadzonej w Toruniu, która nie wykazała żadnych uchybień, zaplanowano kolejny audyt techniczny. W dniu dzisiejszym, 10 sierpnia, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy przeprowadza analizę stanu technicznego autobusów poruszających się po mieście.

Podstawowym narzędziem inspektorów jest mobilna linia diagnostyczna, dzięki której mogą dokładnie sprawdzić kluczowe elementy pojazdów. Ich ocena skupia się na aspektach bezpieczeństwa, a więc bacznie przyglądają się układowi nośnemu, zawieszeniu oraz mechanizmom hamulcowym w kontrolowanych autobusach.

Krzysztof Nowak, Naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy, udostępnił szczegóły akcji: „Skupiamy nasze działania na autobusach kończących swoje trasy na pętli Błonie. Proces kontroli jest wyjątkowo efektywny i zajmuje zaledwie kilka minut. Nasz wybór pada zazwyczaj na co drugi – trzeci autobus na danej trasie. W ten sposób dokonujemy kontroli pojazdów, które są akurat w przerwie, co minimalizuje ryzyko generowania opóźnień dla pasażerów”.

Do godziny 11 w trakcie realizowanej akcji, żadne nieprawidłowości techniczne nie zostały zauważone przez inspektorów.