Korki i kolizje na autostradzie A1 – raport z trudnego dnia dla kierowców

Podczas porannych godzin, kierujący pojazdami na autostradzie A1 w naszym regionie doświadczyli znacznych utrudnień. W pobliżu miejscowości Grudziądz i Włocławek doszło do serii kolizji drogowych.

Niedaleko węzłów Lisewo i Kopytkowo, na wysokości miejscowości Sarnów, na odcinku drogi o długości 100 metrów miało miejsce wielopojazdowe zdarzenie drogowe. Zderzyło się tam aż siedem pojazdów, co skutkowało jedną osobą poszkodowaną. W konsekwencji incydentu utworzył się gigantyczny korek, którego długość osiągnęła nawet 15 kilometrów.

Dokładnie o godzinie 9:06 w sobotę, 12.08, do centrum dowodzenia Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie dotarło zgłoszenie o kolizji trzech samochodów osobowych na 102 km autostrady A1, na trasie prowadzącej do Gdańska. Na miejscu potwierdzono udział siedmiu samochodów w zdarzeniu i stwierdzono jedną ofiarę (mężczyznę w wieku około 60 lat). Ruch na autostradzie został ograniczony do jednego pasa jezdni.

Do pomocy poszkodowanej osobie natychmiast przybyły służby ratownicze – ekipa medyczna oraz policja. Poszkodowany mężczyzna, któremu strażacy udzielili profesjonalnej pierwszej pomocy, został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Ci zdecydowali o konieczności przewiezienia go do szpitala. Uszkodzone w wyniku kolizji pojazdy zostały szybko usunięte przez służby pomocy drogowej. Miejsce zdarzenia pozostawiono pod nadzorem obsługi autostrady – informuje Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie.