Siódma edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka zaprasza do Bydgoszczy

Przez ostatni weekend sierpnia, miasto Bydgoszcz zamieni się w wielką scenę pełną atrakcji dla całych rodzin. To wszystko za sprawą siódmej edycji Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka, podczas którego odbędzie się wiele różnorodnych imprez, zarówno darmowych jak i płatnych. W mieście zagoszczą artyści różnej maści: od szczudlarzy, przez muzyków i śpiewaków, aż po cyrkowców.

Jak mówi Małgorzata Perszutów z Fundacji Kultury Pozytywka, organizatora festiwalu, na programie zaplanowano spektakle, koncerty i warsztaty. Sfera performatywna skrywa w sobie nieskończoną ilość form wyrazu artystycznego, które będą prezentowane podczas wydarzenia. Oferta jest tak różnorodna, że każdy, niezależnie od wieku – zarówno najmłodsi (0-5 lat), jak i starsze dzieci – znajdą coś dla siebie. Do tego większość atrakcji jest dostosowana do potrzeb całych rodzin. Na komercyjne wydarzenia oraz warsztaty obowiązują bilety oraz zapisy, które są dostępne od czwartku.

Festiwal rozpocznie się 24 sierpnia. Tego dnia Teatr Chorea wystawi swój spektakl The Pinky Mouse Band w Teatrze Kameralnym (wydarzenie biletowane). Organizatorzy zapewniają jednak, że nie zabraknie również atrakcji darmowych dla rodzin oraz wiele innych punktów programu rozmieszczonych w różnych miejscach Bydgoszczy.