Zabytkowy kościół parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, ulokowany na placu Piastowskim w Bydgoszczy, stał się głównym bohaterem nowo otwartej wystawy plenerowej na ulicy Mostowej. Jest to prawdopodobnie pierwsze podobne przedsięwzięcie, w którym bydgoska świątynia jest prezentowana na ekspozycji plenerowej.
Pomysł na tę nietypową formę promocji pochodzi od księdza proboszcza parafii, Krzysztofa Buchholza. Jak uzasadnia, parafia ma już stulecie istnienia i wiele do zaoferowania dla zainteresowanych jej historią. Wystawa pokazuje urokliwość neobarokowej budowli, który może przyciągnąć większą liczbę osób do odwiedzenia kościoła. Ksiądz Buchholz wyraża swoją radość z faktu, że dzięki wystawie więcej ludzi dowie się o istnieniu parafii i być może zdecyduje się przyjść i zobaczyć świątynię na żywo. Zwraca uwagę, że choć bydgoska katedra i bazylika są dobrze znane, w mieście znajdują się również inne wartościowe kościoły i parafie, takie jak stuletnia parafia Świętej Trójcy.
Ksiądz Buchholz podkreśla, że mieszkańcy Bydgoszczy ciągle odkrywają uroki swojego miasta i często nie doceniają jego atrakcyjności. W swojej opinii, każda okazja jest dobra do promocji miasta. Przyznaje, że mimo pracy w innej parafii, zawsze pamięta o malowniczych górkach fordońskich. Dodatkowo, od dwóch lat prowadząc spacery parafialne, odkrył urok Kanału Bydgoskiego i związane z nim Muzeum Kanału Bydgoskiego. Pochodząc z Borów Tucholskich, ksiądz Buchholz wyraża swój sentyment do wody, zwłaszcza do Brdy i jej nabrzeży.