Ośmiolatek porzucony przez rodziców w Bydgoszczy: sąd postanowił o umieszczeniu go w domu dziecka

W Bydgoszczy na Jachcicach doszło do porzucenia ośmioletniego chłopca przez jego rodziców. Dziecko obecnie przebywa pod opieką specjalistycznej placówki opiekuńczej, co jest efektem decyzji sądu.

Informację o sytuacji zaniedbanego chłopca, który samodzielnie błąkał się w okolicy sklepu Żabka na Jachcicach, Komisariat Bydgoszcz-Śródmieście otrzymał w niedzielę – jak informuje podkomisarz Lidia Kowalska z bydgoskiej Komendy Miejskiej Policji. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy stwierdzili brak nadzoru nad dzieckiem. Funkcjonariusze szybko ustalili dane osobowe oraz adres chłopca i jego rodziców.

Sytuacja miała miejsce wieczorem 30 czerwca na Jachcicach w Bydgoszczy. Do sklepu Żabka przyszła kobieta – matka chłopca – wraz z jej partnerem życiowym. Po krótkim czasie spędzonym na robieniu zakupów, w trakcie których para nabyła alkohol, oboje opuścili sklep, zostawiając dziecko. Porzucony chłopiec został przetransportowany przez policję do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych znajdującego się przy ulicy Traugutta, gdzie spędził noc.

Dyrektor placówki, Krzysztof Jankowski, w rozmowie z „Expressem Bydgoskim” potwierdza, że pracownicy placówki dokładnie zweryfikowali wszystkie okoliczności zdarzenia. Ustalono, iż matka chłopca posiada kartę inwalidzką. W przypadku braku poprawy w jej zachowaniu, ośmiolatek pozostanie w instytucji, zgodnie z wyrokiem sądu.