Najpiękniejsze miejsca na bułgarskiej riwierze

Bułgaria to kraj wielu kontrastów. Jeżeli pojedziemy nad morze znajdziemy kurorty, które niczym nie odbiegają od europejskich standardów. Co więcej, możemy w nich zamieszkać na tydzień czy dwa za stosunkowo niewielką sumę. Z drugiej strony, jeżeli wybierzemy się nieco dalej w głąb kraju, łatwo dostrzeżemy tę część kraju, która z kurortami nie ma nic wspólnego. Zaniedbane wioski, miasta, które raczej odstraszają zamiast przyciągać, a także wszystko to, czego przeciętny turysta spędzający czas na plaży, nigdy nie zobaczy. Przyjrzyjmy się jednak bułgarskiej riwierze, a więc miejscu, w którym chętnie spędza czas wielu obcokrajowców, w tym również Polaków.

Najpiękniejsze miasta bułgarskiej riwiery

Do najpiękniejszych miast położonych na wybrzeżu z pewnością można zaliczyć Sozopol oraz Nessebar. Oba miasteczka mają w sobie coś z dawnych czasów, gdyż zachowały wyjątkowy klimat minionych lat. Niestety, w ostatnich latach stały się one miejscami dość mocno komercyjnymi, przez co znajdziemy tutaj więcej straganów i sprzedawców niż autentyczności. Jeśli mielibyśmy porównać te dwa wyjątkowe miasta, można powiedzieć, że w Sozopolu jest spokojniej i bardziej klimatycznie. Z drugiej strony, Nessebar jest położony bliżej Słonecznego Brzegu, gdzie młode osoby znajdą dla siebie wiele atrakcji takich jak bary czy dyskoteki. W zależności od charakteru wakacji i naszego pobytu w Bułgarii możemy więc wybierać pomiędzy tymi oraz innymi miastami.

Co zrobić i zjeść w Bułgarii

Typowe atrakcje turystyczne to oczywiście plaże te położone bliżej centrum miasta oraz te nieco od niego oddalone. Możemy tutaj zarówno opalać się, jak i kąpać, a także po prostu wypoczywać w cieniu palm. Jeżeli wybieramy się do Bułgarii, a przede wszystkim nad morze, warto też skorzystać ze sportów wodnych oraz innych atrakcji. Możemy do nich zaliczyć rejs statkiem wycieczkowym, a także nurkowanie i podziwianie różnych formacji skalnych i nie tylko. Jeśli chodzi o kuchnię bułgarską, warto spróbować potraw takich jak chociażby musaka, czy banica, bez których bułgarska kultura nie mogłaby istnieć.