Nieletni z alkoholem i narkotykami na promenadzie w Starym Fordonie – zauważeni dzięki miejskiemu monitoringu

Podczas swojej służby, pracownik Straży Miejskiej w Bydgoszczy, który miał za zadanie obsługiwać miejski system monitoringu, dostrzegł trzy osoby konsumujące alkohol na bulwarze przy Wiśle w dzielnicy Stary Fordon. Zauważone wykroczenie miało miejsce 13 stycznia bieżącego roku, a dokładniej około godziny 2:12.

Natychmiast po zidentyfikowaniu sytuacji, informacja o spostrzeżeniu została przekazana do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, który bez wahania skierował patrol w miejsce zdarzenia.

Straż Miejska w Bydgoszczy przekazała, że podczas interwencji funkcjonariusze ustalili, iż wszystkie trzy osoby nie ukończyły jeszcze 18 lat. Dodatkowo, każda z nich miała przy sobie substancje nielegalne. Po ich zatrzymaniu, nastolatek zostali przetransportowani do Komisariatu Bydgoszcz – Fordon, gdzie teraz prowadzone są dalsze czynności służbowe w tej sprawie.

Obserwacja miejskiego monitoringu przez pracowników Straży Miejskiej częstokrotnie prowadzi do zatrzymania osób, które popełniają wykroczenia lub przestępstwa. W październiku ubiegłego roku, dzięki tej metodzie udało się namierzyć dwóch mężczyzn na Starym Rynku oraz na Rybim Rynku, którzy nielegalnie posiadały narkotyki. Także w tych przypadkach wezwano na miejsce patrol policyjny.