Nowa propozycja kierunku studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: Materiały dla zastosowań medycznych

Bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW) poszerza swoją ofertę edukacyjną, wprowadzając nowy kierunek studiów inżynierskich. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów, uczelnia uruchomiła nowy kierunek studiów począwszy od roku akademickiego 2024/2025. Nowość to kierunek zatytułowany „Materiały dla zastosowań medycznych”.

Na ten unikalny kierunek nauki inżynierskiej zachęca do podjęcia studiów Wydział Inżynierii Materiałowej UKW. Wśród przyczyn stworzenia tego programu jest wzrost zapotrzebowania na materiały medyczne, który jest skorelowany ze zwiększonym zapotrzebowaniem na fachowców w tej dziedzinie. Studenci będą mieli szansę zdobyć wiedzę nie tylko z zakresu inżynierii materiałowej, ale również istotne treści dotyczące kreowania cech użytkowych materiałów stosowanych w medycynie. Uczelnia zaznacza, że program obejmować będzie zarówno nauki medyczne, jak i nauki o zdrowiu, a także nauki farmaceutyczne i biologiczne.

Uczelnia podkreśla również, że część specjalistycznych zajęć dydaktycznych na tym nowym kierunku będzie prowadzona przez wykładowców z Wydziału Nauk Biologicznych UKW. Dodatkowo, dzięki podpisanej umowie o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajęcia będą realizowane również przez kadrę z Wydziału Farmaceutycznego CM UMK.