Nowe mieszkania Bydgoszcz – jak kształtują się ceny mieszkań w 2023 roku?

Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy rosną z miesiąca na miesiąc. Tak jak w wielu miastach, tak i w stolicy Kujaw i Pomorza odnotowano rekord ceny za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego. Ile teraz trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w Bydgoszczy? Gdzie znaleźć atrakcyjne lokalizacje i inwestycje?

Ile kosztują nowe mieszkania w Bydgoszczy?

Zgodnie z najnowszym raportami serwisów nieruchomościowych przeciętna cena za metr kwadratowy nowego mieszkania w Bydgoszczy waha się od około 8 tys. zł do 9 tys. zł. Różnica w liczbie ogłoszeń na danym portalu, jego popularność czy podejście do analizy danych wpływa jednak na wyniki obliczeń, a w konsekwencji nieco odmienne od siebie średnie ceny mieszkań.

Z raportu Expandera i Rentier.io[1] wynika, że we wrześniu 2023 roku za metr kwadratowy nowego mieszkania w Bydgoszczy należało przeciętnie zapłacić 7,9 tys. zł – to 2% więcej względem sierpnia i aż 12% w porównaniu do stycznia tego roku.

Wrzesień był ósmym z rzędu miesiącem, kiedy przeciętne ceny mieszkań rosły w analizowanych przez nas miastach. W porównaniu z sierpniem podwyżki pojawiły się aż w 15 z 17 miast. Te podwyżki w 10 miastach spowodowały ustanowienie nowego rekordu – czytamy w raporcie Expandera.

Z danych portalu rynekpierwotny.pl wynika, że średnia cena nowego mieszkania wynosi obecnie 9,2 tys. zł/m2. Serwis bazuje w swych obliczeniach na ponad 1700 ofertach dostępnych na platformie. W tym przypadku portal prezentuje także szersze spojrzenie przeciętnej ceny mieszkań na dedykowanej osi, z której wynika, że średnia cena oscyluje od 8,1 tys. zł/m2 do nawet 10,1 tys. zł/m2.

Warto przytoczyć również dane z portalu SonarHome, który szacuje średnią cenę za metr kwadratowy mieszkania w Bydgoszczy na podstawie ofert zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Takich ofert jest ponad 1800. Według serwisu przeciętna cena mieszkania w Bydgoszczy wynosi na koniec listopada 6,4 tys. zł/m2 – to wzrost o 6% względem początku 2023 roku.

W ramach ciekawostki można dodać, że portal Otodom szacuje cenę za metr kwadratowy używanego mieszkania w Bydgoszczy w wysokości 7,4 tys. zł.

Nowe mieszkania Bydgoszcz cena – najdroższe i najtańsze ulice

Zgodnie z danymi serwisu SonarHome prezentujemy ranking najdroższych, jak i najtańszych ulic w Bydgoszczy pod względem cen za metr kwadratowy mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Najdroższe ulice to:

  • Dmowskiego, Połczyńska, Cegielniana – 6,8 tys. zł/m2,
  • Staffa, Nowackiego – 6,7 tys. zł/m2,
  • Topolowa, Cisowa, Magnuszewska – 6,6 tys. zł/m2.

Najtańsze ulice to:

  • Żółwińska, Zakole, Sadowa – 5,6 tys. zł/m2,
  • Pionierów, Łęgnowska, Przyłubska – 5,7 tys. zł/m2,
  • Okólna, Wypaleniska – 5,7 tys. zł/m2.

Nowe mieszkania od dewelopera w Bydgoszczy – kup dla siebie lub na wynajem

Poszukując nowego mieszkania w Bydgoszczy, należy zrobić dobre rozeznanie rynku. W innym przypadku można przeoczyć nowoczesne i atrakcyjnie zlokalizowane inwestycje, takie jak choćby Murapol Osiedle Akademickie w Nowym Fordonie.

Murapol Osiedle Akademickie zostało zlokalizowane w nieoczywistym, acz niezwykle atrakcyjnym miejscu zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, jak i inwestorów. Od wschodu sąsiadujemy z Politechniką Bydgoską, dzięki czemu jest to świetny wybór dla studentów czy późniejszych absolwentów uczelni. Od zachodu natomiast graniczymy z fordońskimi akwenami, które w przyszłości mają przekształcić się w rozległą przestrzeń rekreacyjną w postaci parku Akademickiego. Od Starego Rynku dzieli nas zaledwie kwadrans jazdy autem, a jedynie 5 min rowerem stąd znajduje się Las Gdański. Ponadto Home Management System obecny w naszej inwestycji pozwala mieszkańcom na co dzień korzystać z najnowocześniejszych technologii inteligentnego domu, w tym m.in. zarządzać za pomocą smartfona zaworami wody, elektrycznością czy temperaturą. W ofercie mamy jeszcze mieszkania gotowe do odbioru, co oznacza, że klucze do nich można otrzymać zaraz po zakupie – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Mieszkania na Murapol Osiedlu Akademickim wyróżniają również układy pomieszczeń, które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej wygody mieszkańcom. Kompaktowe mieszkania pozwalają wykorzystać powierzchnię lokali w pełni, skupiając w jak największym stopniu metraż w pokojach, minimalizując przestrzeń korytarzy i przedpokoi. Co więcej, mieszkania są wyposażone także w pakiet antysmogowy, zabezpieczający wnętrza przed: zanieczyszczeniami, alergenami czy owadami.

Wszystkie mieszkania otrzymują także dodatkową przestrzeń plenerową w postaci: tarasów wybrukowanych kostką z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 109 m2 – na parterach – oraz przestronne balkony o wielkości aż do 9 m2 – na piętrach.

Ważnym elementem Murapol Osiedla Akademickiego jest również wysoki standard części wspólnych. Klatki schodowe i korytarze powstają z m.in. trwałych gresów, dekoracyjnych i laminowanych paneli meblowych na ścianach oraz eleganckiego tynku mozaikowego. W holach wejściowych deweloper stosuje ponadto duże lustra oraz nierdzewne skrzynki pocztowe.

Co warto podkreślić, zwłaszcza dla fanów nowoczesnej motoryzacji, na terenie osiedla przewidziano stację ładowania aut elektrycznych.

[1] https://expander.pl/raport-expandera-i-rentier-io-ceny-mieszkan-pazdziernik-i-iii-kw-2023/.