Złapani przez bydgoską policję: 38-latek poszukiwany za oszustwo i 50-latek, który od lat unikał kary

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani za przestępstwa. W akcji udział wzięli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób, którzy odnaleźli i aresztowali 38-letniego mężczyznę. Ten był ścigany od roku za przestępstwo oszustwa.

Na wolności nie pozostał również 50-letni przestępca, który przez długie lata umykał sprawiedliwości. Mężczyzna ten został zatrzymany przez policjantów dwa dni po aresztowaniu 38-latka. By go znaleźć, funkcjonariusze musieli przebyć setki kilometrów aż do Świnoujścia. Tam właśnie ukrywał się mężczyzna poszukiwany na mocy listów gończych wydanych przez funkcjonariuszy z Grudziądza.

Jak informuje Kamila Ogonowska z Zespołu Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, 50-latek był poszukiwany na podstawie aż czterech listów gończych. Wydano je w 2017 roku i w kolejnych latach, a za ich wystawieniem stali Sąd Okręgowy w Zielonej Górze, Prokuratura Krajowa w Łodzi oraz Okręgowa w Bydgoszczy. Listy gończe zostały wydane, ponieważ mężczyzna nie zgłosił się do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności. Kara ta została mu wymierzona za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się kradzieżą TIR-ów. Wyrok zapadł już w listopadzie 2015 roku.