Nowe rozwiązanie na ulicach Bydgoszczy: specjalne strefy parkowania hulajnóg

Synergia działań Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z operatorami aplikacji do wypożyczania hulajnóg zaowocowała utworzeniem specjalnych stref dedykowanych do parkowania tych pojazdów. Już teraz, we wspomnianych aplikacjach, widocznych jest 27 oznaczonych literką „P” miejsc, gdzie można bezpiecznie zostawić hulajnogę.

Regulacje ruchu drogowego, które precyzyjnie określają zasady poruszania się oraz parkowania hulajnóg, zdają egzamin. Zauważalna jest pozytywna zmiana na ulicach Bydgoszczy – coraz rzadziej spotyka się hulajnogi porzucone czy blokujące przejście.

Tegoroczny sezon przynosi kolejne innowacje, które mają na celu jeszcze skuteczniejsze utrzymanie ładu na chodnikach w ścisłym centrum miasta. Wspomniane wcześniej specjalne strefy do parkowania zostały wyznaczone w aplikacjach do wypożyczania hulajnóg. To właśnie tam użytkownik może zakończyć swój przejazd i pozostawić pojazd. Te obszary, oznaczone literką „P”, umiejscowione są w obrębie Starego Rynku, wzdłuż ulicy Gdańskiej oraz w pobliżu ronda Jagiellonów.

Jak czytamy na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, dzięki temu „wirtualnemu” rozwiązaniu nie było konieczności nanoszenia dodatkowych oznaczeń poziomych na granitowych płytach czy kamiennych kostkach chodnikowych.