Nowy układ drogowy na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy i powrót tramwajów na Perłową

W dniu 8 grudnia, który przypadał na piątek, firma odpowiedzialna za konstrukcję nowych mostów ponad rzeką Brdą w Bydgoszczy, udostępniła do użytku południowy pas ruchu na ulicy Fordońskiej. Następnego dnia, czyli w sobotę, tramwaje wróciły na swoją regularną trasę wzdłuż ulicy Perłowej. Chociaż mieszkańcy bydgoskiej dzielnicy Fordon odetchnęli z ulgą widząc te zmiany, nie oznaczają one jeszcze zakończenia wszystkich prac remontowych i eliminacji wszelkich utrudnień w ruchu drogowym.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, po godzinach szczytu rannego z 8 grudnia uruchomione zostało nowe światła sygnalizacyjne na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej oraz Kazimierza Wielkiego, a także przy ulicy Fabrycznej. Sukces tej operacji umożliwił otwarcie dla ruchu południowej jezdni ulicy Fordońskiej i jednocześnie usunięcie tymczasowego ronda znajdującego się przy ulicy Fabrycznej.

Kondycja pogodowa nie umożliwiła jednak pełnego usunięcia utrudnień na ulicy Fordońskiej. Na skrzyżowaniu z ulicą Bałtycką, przez kilka następnych dni będzie funkcjonować tymczasowe rondo. W międzyczasie, prace będą kontynuowane, w szczególności dotyczyć będą montażu sygnalizacji świetlnej.