Nowy wybieg dla psów w Fordonie

Pojawiła się prośba o zaprojektowanie kolejnego wybiegu dla psów w Fordonie. Nowy obiekt zlokalizowany będzie u podnóża wzgórza z dębami napoleońskimi na osiedlu Tatrzańskim. Zadania do wykonania wybrali mieszkańcy w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na łagodnym zboczu przy drodze prowadzącej do dawnej owczarni powstanie nowy wybieg dla czworonogów. Z terenu korzysta już wielu miłośników psów.

Najpierw przygotowywany jest projekt. Polega między innymi na wygrodzeniu terenu, aby pies mógł biegać bez smyczy oraz wyposażeniu go w różnego rodzaju przeszkody (tunele, przeszkody do skoków, skocznie, hydranty przeciwpożarowe z drążkami), które pomagają trenować czworonoga poprzez zabawę. Pierwotnie zaplanowano również kosze na śmieci, ławki z oparciami oraz tablice z regulaminem. Dokumenty należy przygotować w ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy. Obecnie trwa przetarg na jego przygotowanie. Kolejnym krokiem jest zlecenie robót budowlanych.

Zadania do wykonania wybrali mieszkańcy w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Warto dodać, że z terenem sąsiaduje również planowana trasa pieszo-rowerowa, tzw. Wielka Pętla Forda, realizowana dzięki BBO.