W Bydgoszczy pojawi się nowa instalacja artystyczna

Zlecono wykonanie instalacji artystycznej z efektem lustra na ścianie frontowej Teatru Kameralnego. Nowy symbol teatru był przedmiotem konkursu, który wygrała Maria Jankowska z Bydgoszczy. Na remont czeka również front budynku.

„Czuję ogromną satysfakcję widząc, jak ogromną popularnością cieszą się spektakle i wydarzenia przygotowywane przez Teatr Kameralny. Mimo tak krótkiego czasu od przywrócenia Bydgoszczy drugiej sceny, jej zespół zaskarbił sobie olbrzymią sympatię i uznanie nie tylko najmłodszych widzów. To najlepszy dowód na to, że wyjątkowo mądrze wydaliśmy zdobyte przez miasto fundusze unijne na rewitalizację Salonu Bydgoszczy. Teraz uzupełnimy jeszcze elewację tego obiektu o oryginalną instalację artystyczną. Wkrótce będzie ona wyjątkową ozdobą Rybiego Rynku, który też odnowimy”. -mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Instalacja artystyczna została zaprojektowana w systemie modułowym, aby stworzyć pionowo ułożoną płaskorzeźbę o wymiarach 8 x 3 metry. To wynik konkursu, który wygrała Maria Jankowska z Bydgoszczy. Instalacja składa się z układu liter „T” i „K”. Każda z nich jest niedoskonała i cząstkowa, tworząc całość w lustrzanym odbiciu. Całość instalacji wykonana jest ze stali nierdzewnej polerowanej na wysoki połysk, tworząc system luster i opasek. Dzięki trójwymiarowym formom plastiku modernistyczna pierzeja budynku wchłania otoczenie. W lustrach odbija się jeden ze znaków rozpoznawczych miasta – zabytkowy spichlerz, Brda i wkrótce pięknie zrewitalizowany Rybi Rynek. Projekt został pozytywnie oceniony także przez miejskich opiekunów zabytków oraz Miejską Radę Estetyki. Pracę przejęło lubelskie studio Reklami Euromet i wygrało kontrakt o wartości ok. 310 000 zł. Stworzenie i złożenie instalacji zajmuje około czterech miesięcy.