Od 6 marca rusza parking Parkuj i Jedź

Od poniedziałku (6 marca) parking UL. Grudziądzkiej, otwarta zostanie część systemu Parkuj i Jedź. Z tego miejsca do ronda Jagiellonów jedzie się około 5 minut, nawet w godzinach szczytu, autobusem korzystającym z pasa dla autobusów. Za bilet całodniowy z parkingiem dla 1 lub 2 osób i darmowym przejazdem komunikacją miejską trzeba zapłacić tylko 36,5 zł.

Parking znajdujący się przy wspomnianej ulicy Grudziądzkiej to trzykondygnacyjny budynek z łącznie 570 miejscami parkingowymi. Dostępne są również dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Motocykliści i rowerzyści mogą również znaleźć miejsca parkingowe (w zadaszonych wiatach).

Część parkingu (285 miejsc) funkcjonuje na ogólnych zasadach płatnego parkowania (podstrefa C) od lipca ubiegłego roku. Za pierwsze 30 minut parkowanie jest bezpłatne. W przypadku przekroczenia tego limitu zostanie naliczona opłata zgodnie z cennikiem SPP. Parking w tej części parkingu jest bezpłatny w weekendy. Co miesiąc parkuje tam wiele samochodów. W styczniu liczba pobrań biletów wzrosła o blisko 40%. w porównaniu do grudnia. Wykonano ponad 5300 pobrań.